Keten Tohumu Zayıflatır mı?

Zayıflamak isteyen ve sıkı bir diyet programı uygulayan insanlar genellikle uzun süre boyunca tokluk hissini elde edebilecekleri besinler ararlar. Bu tür besinler arasında ilk sırada ise keten tohumu yer alır. Keten tohumunun 100 gramında ortalama olarak 28 gram oranında lif bulunmaktadır.

keten
keten

Lif insanların çabuk acıkmamalarını ve öğünlerinden daha tok bir his ile kalkmalarını sağlayabilmektedir. Keten tohumu kolesterol miktarını da düşürdüğü için kan şekerinin dengede durmasına yardımcı olabilmektedir.

Keten Tohumunun Faydaları Nelerdir?

Keten tohumu aynı zamanda insanların ihtiyacı olan Omega 3 yağ asitlerini de içermektedir. Romatizmal problemler ve kanser tedavilerinde ortaya çıkabilecek olan iltihaplanma riskleri keten tohumunun bu özelliği sayesinde azaltılabilmektedir.

keten tohumu
keten tohumu

Damar sertliği ve sinir dokusunun da gelişmesine katkı sağlayan keten tohumu, diyet programlarında kullanabileceğiniz ve sağlık açısından pek çok farklı yararı olan bir maddedir.

E vitamini içeren keten tohumunu diyet programınıza ekleyerek tokluk hissinizi daha uzun süre elde edebilir ve yediğiniz yemeklerin daha lezzetli bir hale gelmesini sağlayabilirsiniz.