Kan Grubuna Göre Diyet Listeleri

Kan grubunuza göre diyet yaparak daha hızlı şekilde metabolizmanızı çalıştırır ve hızlı şekilde kilo verirsiniz. O grubu kan grubunuz var ise beyaz et, balık, kırmızı et diyetinizde mutlaka bulunmalı. Ekmek ve taneli sebzeleri ise az tüketmelisiniz. Sindirimi rahatlatan kimyon çayı diyette mutlaka olmalı. Ispanak, brokoli ise sizin tüketeceğiniz sebzelerdir.

diyet listesi
diyet listesi

Kan Grubunuzu Bilin ve Diyetinize Başlayın

A grubu ise atıştırmalık gıdalardan uzak durmalı. Tahıllar, soya ve sebzeleri bol tüketmelisiniz. Kırmızı et bu grup kan grubundakiler için pek iyi bir tercih olmaz. sindirimi zor olduğu için kolay kilo veremezler. Süt ve süt ürünleri ise A grubundakilere kilo aldırır. Balık tüketimine ağırlık vermelisiniz. Sebze ağırlıklı olarak beslenmelisiniz. Havuç, ıspanak ve balkabağı ise tüketeceğiniz sebzelerdir.

sağlıklı diyet listesi
sağlıklı diyet listesi

B grubu ise mısır, mercimek ve buğdaydan kaçınmalı. Kırmızı et yerine dana ya da hindi eti tüketebilirsiniz. Süt ve süt ürünleri ise B grubu için çok faydalıdır. Aynı şekilde soya tüketimine de ağırlık vermeliler. Deniz ürünlerini ise haftada bir tüketmeliler. Yeşil yapraklı sebzeleri ise sofralarından eksik etmesinler.

AB grubu ise süt ürünlerinden uzak durmalı ve kırımı et tüketimine özellikle ara vermelidir. Sağlıklı bir besin programı oluşturmak için zeytinyağı içeren yemeklere ağırlık vermeliler. Hindi eti yine bu gruptakilerin tüketmesi gereken ettir. Süt ürünleri yerine soyalı ürünlere ağırlık verebilirsiniz.