Yeni Bir Meslek Doğum Fotoğrafçılığı

Fotoğraf makinelerinde teknolojinin gelişmesi ile beraber, farklı meslekler doğmaya başladı. Bu mesleklerden bir tanesi, son zamanlarda oldukça popüler olan ve birçok kişinin tercih ettiği bir meslek olan, doğum fotoğrafçısı önerileri mesleğidir.

doğum fotoğrafçısı önerileri
doğum fotoğrafçısı önerileri

Yaygınlaşan ve oturmaya başlayan bu meslek, aslında yurtdışı ülkelerinin birçoğunda daha önceden beri var olan bir meslektir. Ülkemizde yeni tanınmaya başlayan bu mesleğin, artıları ve eksileri var.

Doğum Fotoğrafçısı Ne Yapar?

Doğuma giden süreçleri, adım adım fotoğraf karelerine sığdıran doğum fotoğrafçıları, anne ve babanın da bu süreçte her anını resmeder. Böylelikle doğum fotoğrafçısı önerileri, içinde güzel anılar barındıran tatlı bir albüm meydana getirir.

doğum fotoğrafçısı nedir
doğum fotoğrafçısı nedir

Ülkemizde yeni olmasının en büyük nedenlerinden bir tanesi, geleneklere uygun olmamasıdır. Teknoloji ile beraber kültürlerinde değişmesi ile beraber, bu meslek ülkemizde de yaygınlaşmaya başladı.

Kareler ile Doğum Fotoğrafları

Doğumdan önce anne ve babanın fotoğrafları aşama aşama çekilir. Bu çekimler ile başlayan fotoğraf kareleri, doğum esnasında çekimler ile devam eder.  Bebeğin göbek bağının kesilmesi anı, annenin bebeği gördüğü andaki tepkisi ve bebeğin ilk ağlaması da bu kareler dahildir. Doğum öncesi ve doğum sonrası fotoğraf çekim aşamaları bunlardır.

doğum fotoğrafçısı
doğum fotoğrafçısı

Doğumdan sonrası için de bir süre çekimler devam eder.  Bebeğin yıkanma anları, boy ve kilo ölçümünün alınma anı ve ayak mührünün alınması işlemleri de, fotoğraf karelerine kaydedilir. Doğum fotoğrafçılığı hakkında daha fazla bilgiye; http://www.gebelikveannelik.com/dogum-fotografcisi adresinden ulaşabilirsiniz.