Cep Telefonları Önemli Bir Tehdit

Günlük hayatımızın içerisinde yer alan birçok farklı teknolojik alet var. Evlerimizde iş yerinde kullandığımız bu aletlerin başında ise cep telefonları ilk sırada yer alıyor. Ancak cep telefonları evlerde çocuklar için oldukça tehlikeli bir araç. Çoğu zaman çocukları sakinleştirmek, ağladıkları zaman onları susturmak için başvurduğumuz çarelerden birisi olan cep telefonları onlar için kesinlikle bir oyuncak değil.

telefon
telefon

Çocukları avutmak için düşünmeden verdiğimiz bu cihazlar onların gelişimini, beyin ve zekâ yapısını ciddi manada etkiliyor. Dikkat ve algı eksikliği yapan bu cihazlar aynı zamanda yaydığı radyasyon ile beraber çocuğun en verimli gelişme dönemi olan özellikle bebeklik döneminde oldukça olumsuz etkenleri barındırıyor.

telefonlar
telefonlar

Anne ve Babalara Çok İş Düşüyor

Bu konuda anne ve babalara çok iş düşüyor. Bilinçli bir şekilde hareket etmek, özellikle konu teknoloji olduğunda bebekleri mümkün olduğunca bu aletlerden uzaklaştırmak önemli. Onların olumlu bir şekilde gelişmesi ve beraberinde sağlıklarının koruması için cep telefonu dâhil radyasyon yayan birçok cihaz mümkün olduğunca uzak tutulmalı.