Uyurgezerlik Sebepleri Nelerdir?

Bilincin açık olmadığı gibi uykunun derin hallerindeyken bir anda yataktan kalkarak dolaşma olgusuna bizler uyurgezerlik adı veriyoruz. Günümüzde genel olarak insanların 4 – 8 yaş aralığında gördüğü bir durum olup elbette yetişkinlerin de görebileceği bir rahatsızlık olarak bilinir. Uyurgezerlik konusunda eğer ki bilgi almak istiyorsanız bununla ilgili olarak sizlere önereceğimiz nokta şudur ki, uyurgezer olan kişinin bulunduğu ortam içerisinde kesici maddeler ya da benzeri bir şeyin olmasını engellemeniz gerekir.

Uykusuzluk

Uykusuz olan bireylerin uyurgezer olabilme ihtimali yüksektir. Uykusuzluk problemi çekiyorsanız eğer bu sorunla karşılaşabilme olanağınız de yüksek bir durumdur.

Uykusuzluk
Uykusuzluk

Stres

Kaygılardan endişeye kadar depresyon tarzında yaşama olasılığınızın yüksek olduğu streste yine psikolojik olarak beyninizi etkiler ve uyurgezerliğinizle ilgili olarak rahatsızlığınızı ortaya koyar.

Stres
Stres

Yorgunluk

Uykusuz olduğunuz gibi yorgun da olacaksınızdır. Buna göre de yorgun olmanızla beraber uyurgezer olma ihtimaliniz de burada yükseliyor.

Yorgunluk
Yorgunluk

Alkol ya da Uyuşturucu Kullanmak

Aşırı oranda alkol veya uyuşturucunun kullanımıyla beraber uyurgezerliğinizin olma durumu ortaya çıkabilir.

Alkol Kullanmak
Alkol Kullanmak

Yabancı Ortamda Bulunmak ve Uyumak

Farklı bir ev ve farklı bir ortam içerisinde de uyumak, yine uyurgezer hastalığını ortaya çıkartabilir.

Uyumak
Uyumak