10 Seçenekli Diyet

Çoğu zaman bu diyet, hafta içi rejimlerini sıkı tutup, hafta sonunu dilediklerini yiyerek geçirmek isteyenler için oluşturulmuş bir çizelge içerir. En büyük ve tek bir amacı vardır o da; zayıflamayı kalıcı hale getirmek. Bu diyet gayet esnek olup, her öğün 10 farklı seçeneğinizin olması ve bu seçenekler arasından dilediğinizi seçerek, her gün farklı kombinasyonlar yapabilirsiniz.

diyet
diyet

Neler Tüketilmeli?

Örneğin Kahvaltıda; 1 bardak süt, 1 bardak meyve suyu ve orta boy bir muz yiyebilirsiniz. Ya da, 1 kâse sütlü mısır gevreği, 1 küçük dilim peynir ve 1 elma tüketebilirsiniz.

mısır gevreği
mısır gevreği

Öğle yemeğinde ise; 1 domates, 50 gr. Ton balığı, 1 çay kaşığı mayonez, 1 kaşık haşlanmış mısır, kıvırcık salata, 1 salatalık, limonla ve 1 kaşık zeytinyağı ile yapılmış olan salata ve sonrasında 1 orta boy muz yiyebilirsiniz.

ton balıklı salata
ton balıklı salata

Akşam Yemeğinde; 1 kâse mercimek çorbası, 100 gr. haşlanmış tavuk, 1 tabak haşlanmış sebze yemeği ve vanilyalı bir top dondurma ya da, 3 adet aşlanmış sosisin yanında 1 adet haşlanmış patates, yeşil soğan ve maydanozun o eşsiz buluşmasından ortaya çıkan patates salatası, 1 kâse meyveli yoğurt yiyebilirsiniz. Seçenekleri çoğaltabilir ve 10 adet farklı diyet listesi oluşturabilirsiniz.

Akşam Yemeği
Akşam Yemeği