Topuklu Ayakkabı Kadının Asaletini Perçinler

Topuklu ayakkabı sadece kadını olduğundan daha uzun göstermeye yaramaz ya da kadın sadece boyunu uzatmak için topuklu ayakkabı giymez. Topuklu ayakkabı kadına kendini daha şık ve zarif hissettirir. Öyle ki topuklu ayakkabı giyen kadının yürüyüşü bile değişir ve daha kadınsı yürümeye başlar. Hele birde kombinini tamamlayan doğru ayakkabıyı tercih ettiyse tüm bakışları üzerinde toplayabilir.

ayakkabı
ayakkabı

Günlük Kombinlerin de Vazgeçilmezi Topuklu Ayakkabılar

Birkaç yıl öncesine kadar topuklu ayakkabı sadece özel günlerde, bir akrabanın düğününe ya da nişanına giderken giyilirdi. Oysa şimdi işler çok değişti. Değişen ve yenilenen moda akımları ile birlikte sadece ayakkabıların modelleri değil kullanım alanları da genişledi. Kadınlar artık gündüz şıklığı kavramı çerçevesinde oldukça zarif parçalar tercih ediyorlar ve bu zarif kombinlerini de uygun gördükleri bir topuklu ayakkabı ile tamamlıyorlar.

stilettolar
stilettolar

Klasik parçaların yerine jean pantolon ve gömleklerle gün içinde topuklu ayakkabı tercih eden kadınların seçimi zaman zaman ince topuk bazen de kalın topuklu ayakkabılardan yana oluyor. Her iki durumda da kadınlar topuklu ayakkabının zarafetinden sonuna kadar faydalanmayı iyi biliyorlar.