Kış Kapıda, Hasta Olmamak İçin Neler Yapmalıyız?

En güzel mevsimlerden birisi olan kış şu günlerde soğuğu iyiden iyiye hissetmemizle geldiğini ufaktan hatırlatmaya başladı. Kendine özgü bir güzelliği olan kış aylarının etrafta bıraktığı muhteşem görüntü görülmeye değer doğrusu. Kar yağışlarının ve hava sıcaklığının sıfırın altında seyrettiği bu birkaç ay sağlığımıza da dikkat etmemiz gerekli. Her zaman giyindiğinizden daha kalın giyinmeli, ayakkabılarınızın kışa uyumlu olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

grip
grip

Hastalıklardan Uzak Kalmanın Formülü; Meveler!

Uzmanlara göre en büyük ilaç kaynaklarından birisi meyveler! İçerdiği vitaminler ve mineraller sayesinde bağışıklığınızı artırıyor ve tabiri caizse vücudunuzu tam bir savaşçı haline getiriyor. Hal böyle olunca özellikle kış aylarında yediğimiz portakal, mandalina, greyfurt ve benzerleri turunçgillerin tüketiminin hayli fazla olduğunu görebiliriz.

greyfurt
greyfurt

C vitamini deposu olan bu meyveler kışın hasta olmanızı engelleyerek ilaç almadan, doktora gitmeden bağışıklığınızda yükselme ve koruyuculuğunu artırmada yardımcı olacaktır. Dengeli beslenip, vücudunuza aldığınız gıdalara dikkat ederek bir de en önemlisi sıkı giyinerek bu kış hastalıklardan uzak kalabilirsiniz.