Sıcak Havadan Makyajı Nasıl Korursunuz?

Yaz ayında özellikle makyajın çabuk akmasından şikâyetçi olan bayanlara kalıcı makyaj tavsiyelerini denemelerini tavsiye edebiliriz. İlk olarak makyaj öncesi ve sonrası makyaj sabitleyici spreyler yanınızda bulundurmanız önemli. Yağlanma olan bölgenize özellikle makyaj bazı kullanın. Yaz ayında kaş kalemleri yerine kaş farı her zaman kalıcılık sağlar.

makyaj
makyaj

Sıcak Havada Makyajının Akmasını İstemeyenlere Tavsiyeler

Gözlerinize derinlik vermek isteyenler göz farı yerine göz kalemlerini tercih edebilir. Likit fondöteni özellikle çapraz fırça darbeleriyle cildinize uygulayın. Terleseniz dahi fırça darbeleri asla görünmez. Cildinize pudra sürmeyi unutmayın. Pudra her zaman bir silahtır.

makyaj yapmak
makyaj yapmak

Yağ emici mendilleri çantanızda bulundurun. Böylece cildin parlamasını önlersiniz. Yaz ayında parlatıcılar çabuk gider. Bu sebeple kalıcı rujları deneyebilirsiniz. Makyaj ile özellikle cildi daha güzel göstermeniz ve kalıcı makyajı keşfetmeniz mümkün. Tek yapmanız gereken her makyaj malzemesi sonrası özellikle yaz ayında pudra ile üzerini kapatmanız. Makyaj öncesi mutlaka cildinize buz sürün. Makyajın kalıcı etkisini artırır. Sıcak havalarda özellikle makyajın akmaması için alınan tedbirleri mutlaka yapmalısınız.