Su, Nefes Alan ve Yaşayan Bir Beden Demektir

Sadece insan değil, hiçbir canlı su olmadan yaşayamaz. Vücudumuzun fonksiyonlarını gerektiği gibi yerine getirebilmesi için suya ihtiyacı vardır. Aksi takdirde işlevler zamanla yavaşlar ve bir süre sonra da tamamen durur.

Su İçmeyi İhmal Etmeyin

Su, Nefes Alan ve Yaşayan Bir Beden Demektir
Su, Nefes Alan ve Yaşayan Bir Beden Demektir

Olayı oldukça basite indirgemek gerekirse, bir bitkiye her gün düzenli olarak su verirseniz o da size zamanla yemyeşil yapraklar, çiçekler ve meyveler verir. Hatta olaya daha geniş çaplı bakarsak, bir ağaca bile can verebilirsiniz. Hal böyleyken, suya hak ettiği değeri vermek gerekir ki karşılığını fazlasıyla alabilesiniz. Peki, suyun bu kadar önemli olan karşılığı nelerdir diye mi düşünüyorsunuz? Doğa ve tabiata kattıklarının dışında vücudunuza olan faydalarını da unutmamalısınız.

Mesel bol su içmek demek, canlı bir cilt pembe yanaklar demek, parlak ve sağlıklı saçlar demek, hızlı çalışan bir metabolizma ve buna bağlı olarak varsa kilo probleminden kurtulmak yoksa formda kalmak demektir. Kısacası olayı bireysel olarak değerlendirdiğinizde göreceksiniz ki bol su içmenin zararlı olan hiçbir tarafı yoktur.