Su Çiçeğine Ne İyi Gelir?

Suçiçeği hastalığı genellikle çocuklarda meydana gelen bulaşıcı bir hastalıktır. Vücudun bazı bölgelerinde kırmızı renkli kabarıklık ve kızarıklıklar oluşması ile kendisini gösterir. Yüksek ateş gibi yan etkileri de bulunmaktadır.

Su çiçeğinden korunabilmek için kabartma tozu ile kullanabilirsiniz. Yarım çay kaşığı kabartma tozunu bir bardak su ile karıştırdıktan sonra vücuttaki kızarık bölgelere sürebilirsiniz.

Yulaf Ezmesi ve Bal Karışımı

Su Çiçeğine Ne İyi Gelir?

Cildin üzerindeki tahrişin engelleyebilmek için bal da kullanabilirsiniz. Su çiçeğinin belirtilerinin gözüktüğü bölgelere bal sürüp 15 dakika kadar bekledikten sonra yıkamak oldukça iyi gelmektedir. Bu yöntemi günde 3 defa yapabilirsiniz.

Yulaf ezmesini iki su bardağı kadar un haline getirin. Un haline getirdiğiniz yulaf ezmesini 2 litre su ile karıştırarak 15 dakika bekletin ve havluya bu karışımı sürün. Karışımı emen havluyu küvet tabanına sererek sıcak su ile birlikte ortalama 1 saat kadar bekletin.

Su çiçeği için bu yöntemler dışında özel aşılar da uygulayabilirsiniz. Uzman doktorunuza muayene olarak size uygun olan aşılarınızı yaptırabilirsiniz.