Sosyal Medya Gençleri Asosyal Yapıyor

İnternetin yaygınlaşması ve sosyal medya unsurlarının daha fazla insan tarafından kullanılmaya başlanması ile birlikte gençler arasında iletişim aracı olarak bu unsurlar kullanılmaya başlandı.

Yapılan araştırmalar sosyal medya unsurlarını kullanan gençlerin başka iletişim yollarını kullanmadıklarını ortaya çıkardı.

sosyal medya asosyal yapıyor
sosyal medya asosyal yapıyor

Norveç’te yapılan bir araştırmanın sonucu tüyler ürpertici. Yapılan araştırma sonucuna göre gençlerin çok büyük bir kısmı yüz yüze iletişim kurmak yerine sosyal medyayı tercih ediyor.

15 ile 19 yaş aralığında gençler arasında yapılan araştırmaya göre gençler zamanlarının büyük bir kısmını bilgisayar, tablet ve akıllı telefon başında geçiriyor.Bu da onların zamanla asosyalleşmesine neden oluyor.

Asosyallik Nedir?

Asosyallik, kişinin sosyal çevresi ile kaliteli ve yeterli ilişki kuramama durumudur. Asosyal kişilerin çevre ilişkileri yetersizdir.

sosyal medya
sosyal medya

Bu kişiler çevreleri ve arkadaşları ile zaman geçirmek yerine yalnızlığı tercih ederler.Bilgisayar ve internetin kullanılmaya başlanması ile birlikte asosyal kişilerin tek arkadaşı bilgisayar ve internet olmaya başladı.

Bu tür kişilik yapısına sahip kişiler bilgisayarda ve internette çok faal ve arkadaş canlısı olduğu halde yüz yüze iletişim kurma konusunda yetersizdirler.