Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri Nelerdir?

Bayanlar genel olarak saçlarını uzatmak için kozmetik ürünlere ya da saç kaynak uygulamalarına başvuruyorlar. Fakat kozmetik ürünler ve saç kaynakları saçlara bazı durumlarda zarar verebileceği için bu yöntemler doğal olmayabiliyor.

saç bakımı
saç bakımı

Doğal yöntemler ile saçlarınızı hızlı bir şekilde uzatmak istiyorsanız duş alırken suyunuzun sıcaklığını değiştirin. Saunadan çıktığınız zaman etkilendiğiniz soğuk havanın kan dolaşımını hızlandırıcı etkisi gibi, saçlarınız da bu sıcaklık değişimleri ile birlikte ölü hücrelerinden kurtulmaktadır.

saç uzatma
saç uzatma

Saçlarınıza Masaj Yapın

Saç yıkarken sert bir şekilde bastırarak saçlarınızı durulamaya çalışmayın. Saç yıkarken her zaman parmak uçlarınız ile saç diplerinize ve oradan da saç derinize kadar hafif dokunuşlar ile masaj yaparak ilerleyin.

Beslenme alışkanlıklarınızı gözden geçirerek de hızlı saç uzatabilirsiniz. Haftada bir kez 2-3 porsiyon balık tüketmeniz hem saçlarınızın uzaması hem de sağlığınız için önemlidir.

uzun saç
uzun saç

Aşırı sıcak mekanlarda uzun süre vakit geçiriyorsanız bu tür yerlerden uzak durmaya çalışın. Sıcak ve kuru ortamlar saç derisinin ve saçların kuru bir yapıya bürünmesini sağlar.