Rimel Nasıl Temizlenir?

Rimel, sürdüğünüz yerlere kolay şekilde bulaşmasından dolayı zor çıkan bir üründür. Kadınların genel olarak sorun yaşadığı bir konudur. Rimeli yüzünüzden çıkartabilmek için öncelikle kozmetik ürünlerinden yararlanmalısınız

rimel
rimel

.

Kullanılan kozmetik ürünlerinin su bazlı olanlarını seçerseniz rimel temizleme konusunda daha sağlıklı sonuçlar elde edebilirsiniz. İşlemi uygularken pamuk ile silerseniz cildinize de zarar vermezsiniz.

rimel temizleme
rimel temizleme

Kozmetik ürünlerini pamuğun üzerine az bir miktar dökerek uygulamalısınız. Kozmetik ürünleri dışında diğer uygulayabileceğiniz yöntemler arasında ise zeytinyağı ve badem yağı yer alıyor. Badem yağı aynı zamanda E vitamini içerdiği için faydalıdır. Pamuğunuzu ıslattıktan sonra badem yağını az miktarda sürerek temizlik işlemine geçebilirsiniz.

Doğal Rimel Temizleme Yöntemleri

Yüz yıkama jelleri yardımıyla da rimel temizleme mümkün olabiliyor. Sabah uyandığınız zaman yüzünüzü yıkamak için kullandığınız bu jeller ile rimel temizliği de yapabilirsiniz. Tüm bu yöntemler dışında isterseniz doğal yağ bulunan maddeleri de pamuğunuza sürerek gözünüzdeki rimeli temizleyebilirsiniz.

rimel temizlemek
rimel temizlemek

Size tavsiyemiz rimel temizliği için en doğal yolları seçmeniz olacaktır. Doğal yöntemler cilde zarar vermeden en etkili sonuçları yakalayabileceğiniz yöntemlerdir.