Pratik Yüz Bakımı İçin 5 Adım

Cildimiz… Doğumdan ölüme bizimle gelen eşsiz giysimiz. Ona iyi bakmalıyız. Yüzümüz de cildimizin en göz önünde olan parçası.

Yüz bakımı bu nedenle çok önemli. Her şeyden önce bol su tüketimi cildimizi güzelleştirir. Elastikiyet sağlar. Fakat buna rağmen yoğun hayat şartları ve yorucu çalışma temposu sizi ve cildinizi yorabilir.

Aynaya baktığınızda yüzünüzün eski ışıltısını kaybettiğini görebilirsiniz. Bu, bakışlarınıza mimiklerinize ve tüm güzelliğinize yansır. Bu sebeple yüz bakımı yapmak ya da yaptırmak günümüz kadınının vazgeçilmez rutinleri arasına girmiş durumdadır.

Yüz bakımı için uzun mesai harcayamıyor ya da bu anlamda çok paralar vermek istemiyorsunuz ama yüz bakımını da bir kenara koyamıyorsunuz. Bu durumda size 5 adımda pratik yüz bakımı için yol haritamızı takip etmenizi öneririz.

Pratik Yolla Yüz Bakımı

Yüzünüzü bir temizleme sütüyle yukarı doğru masaj yaparak temizleyin ve durulayın.Bir miktar ılık suyun içine aromaterapik esans karıştırarak bir bez yardımıyla yüzünüze sürün ve baskı yaparak kan dolaşımını harekete geçirin.

Yüz Bakımı
Yüz Bakımı

Dairesel hareketlerle peeling yapın, peeling cildinizin ışıltısını ve canlılığını geri getirecektir.Yüz bakımı için en önemli noktalardan biri de yüz maskesidir. Özellikle kil içerikli maskeler gözenekleri açar ve yüzünüzün nefes almasını, aydınlanmasını sağlar.Bunların ardında da yoğun yağ oranlı kremler ya da yağlarla cildinizi besleyin.