Pratik Susuz Manikür Yöntemi

Bir kadının en önemli ve en güzel görünmesi gereken yerlerinden biri elleridir. Ellerimiz sosyal yaşantımızda dış dünyayla bağlantı kurmamızda ilk göze çarpan uzuvlarımızdan biri  olmakla beraber onların yumuşacık ve bakımlı olması her kadının hoşuna gider. Güzel bir eli mükemmel yapan yumuşacık bir tenle birlikte hoş ve bakımlı tırnaklardır. El ve tırnak bakımı için düzenli aralıklarla yapılan, ya da yaptırılan güzel ellere sahip olmamızı sağlayan manikür bilindiği üzere biraz zahmetli bir iştir. İşte susuz manikür kadınları, kuaförleri ve güzellik salonlarını bu zahmetten kurtaracak  bir yöntem.

Susuz manikür ile su olmadan ve zaman kaybetmeden pratik bir şekilde manikürünüzü yapabilir ve muhteşem ellere sahip olabilirsiniz. Manikürün yapılabilmesi için el ve tırnakların yeterince yumuşamış olması gerekir. Klasik manikürde bu işlem için eller 15 dk kadar suda bekletilir ve daha sonra manikür işlemine geçilir. Susuz manikür ile hem zamandan tasarruf yapabilir hem de evinizde manikürünüzü yapabilirsiniz.

Pratik Susuz Manikür Yöntemi
Pratik Susuz Manikür Yöntemi

Susuz Manikür Nasıl Yapılır?

Paket halinde satılan susuz manikür setlerinin içinde tek kullanımlık törpü, tek kullanımlık tırnak eti itici çubuk, ve kremli bir eldiven bulunuyor. Tek kullanımlık törpüyle tırnaklarınızı törpüledikten sonra, tırnak eti iticiyle tırnak etlerinizi geriye doğru itiyorsunuz. Daha sonra içerisinde özel bakım kremi olan eldiveni ellerinize geçirerek dıştan tırnaklarınızı iyice ovuyorsunuz. Eldiveni çıkardıktan sonra tırnaklarınız yumuşamış ve fazla etlerinin alımına hazır hale geliyor. Hatta eldiveni çıkardıktan sonra fazla kremi ellerinize ve kollarınıza da uygulayabilirsiniz. Bu özel bakım kremi ellerinizi ve dirseklerinizi de yumuşatacaktır.