Örümcek Ağı Estetiği Hakkında Merak Edilenler

Geçtiğimiz yılın en fazla uygulanan medikal estetik yöntemi ”Örümcek Ağı” cildin altına örülen ağın, cildi toparlanmasına etki ediyor (vücudun doğal olarak ürettiği) kolajeni teşvik ederek doğal bir gençleşme süreci başlatıyor. 6 ay gibi kısa bir sürede cilt dokusuna yerleştirilmiş ipler eriyor, gerilen ve canlanan cilt kendini yenileyebilen bir forma kavuşuyor! Üstelik kişinin doğal görünümünü bozmuyor, ifadeyi değiştirmediği için de son derece güzel bir avantaj sağlıyor!

estetik
estetik

Örümcek Ağı Estetiği Kimler İçin Uygun?

Yüzünde ve vücudunda form kaybı yaşayanların, ağız, dudak, çene altı, yüz gibi kolay deforme olan bölgelerinden rahatsızlık duyanların rahatlıkla yaptırabileceği ameliyatsız bir yöntem olan Örümcek Ağı Estetiği, hem estetik hem de tedavi olarak, cildin  sorun yaşanan her bölgesine uygulanabiliyor. Belirli bir yaş sınırı da yok, önleyici bir tedavi olarak her yaşta bayan ve erkek bu gelişmiş teknikten yararlanabiliyor!

örümcek ağı estetiği
örümcek ağı estetiği

Örümcek Ağı Estetiğinin Tekniği Nasıl?

Ortalama 30 dakikalık bir süre içerisinde, tünel tekniği denilen bir yöntemle, intradermal veya tırtıklı poliproplen medikal ipler, çok ince uçlu iğneler vasıtasıyla, küçük girişler ve hafif zikzak hareketleri ile deri altına yerleştiriliyor. Lokal anestezi ile gerçekleştirilen yöntem sonrasında kalkıp normal hayatınıza devam edebiliyorsunuz. Uygulama sonrası hafif şişlik, kaşıntı gibi geçici rahatsızlıklar oluşması diğer estetik operasyonlara göre en az seviyede. İlk andan itibaren değişikliğin fark edilmesi mümkün olan ”Örümcek Ağı” estetiği 2 yıl boyunca da cildinizin doğal görünümünü koruyor!