Ofis Düzenlemenin Püf Noktaları

Söz konusu dekorasyon olduğu zaman insanların büyük bir kısmının aklına öncelikli olarak gelen şeylerin başında ev dekorasyonu gelmekte. Lakin özellikle de son dönemlere bakıldığı zaman büyük şirketlerin neredeyse hepsi ofis dekorasyonlarına ciddi anlamda özen göstermiş oluyorlar. Bunun en büyük sebeplerinden biri ise çalışanları motive etme isteği. Bununla beraber markanın kendine ait olan kurumsal kimliğinin en iyi şekilde yansıtılmasına da yardımcı olması da hedeflenmektedir. Bu aşamada önemli olan şeylerin başında ise çalışanların rahat etmesidir.

ofis-1
ofis-1

Ofisi Doğru Düzenlemeye Özen Göstermelisiniz

 Pek çok şirketin bu aşamada yaptıkları en büyük hatalardan biri ise ofisi gereksiz yere çok fazla sayıda ürün ile doldurmak. Özellikle de açık ofis tasarımları için çalışma masalarının çok daha geniş bir alana konumlandırılmasının yanı sıra çalışanların doğru bir şekilde ışıklandırılmış alanda zamanlarını geçirmesi hedeflenmelidir.

ofis-2
ofis-2

Gerek motivasyon gerekse yaratıcılığın arttırılması adına ofiste belirli bir düzen içerisinde farklı dekor ürünleri kullanılabilecektir. Kapalı bir alanda rahatlatıcı etkisi olması adına en fazla kullanılan ürünlerden biri hiç şüphesiz çiçekler. Dolayısıyla ofislerde ortamın çok daha canlı görünmesi adına canlı çiçeklerden yararlanılabilecektir. Bunlarla beraber ofisin duvarlarında mavi, yeşil ya da beyaz gibi mümkün olduğunca açık ve yumuşak tonlardaki renkler seçildiği zaman hem ortam geniş görünecek hem de çalışanlar kendilerini hiçbir şekilde baskı altında hissetmeden çalışmalarını yapmaya devam etmiş olacak.