Neden Taşıt Kredisi Hesaplaması Yapılır?

Araba kredisi gibi araçlar için bir diğer kredi türü de taşıt kredisidir. Burada diğer krediden farklı olarak binek ve ticari araçlar için ve iş amaçlı olduğunda ikinci el olan taşıtlar için kredi çekilebilmektedir.Temelde firmaların ticari araçları alması için çekilen kredilerdir. Buna bağlı olarak taşıt kredisihesaplama bazı değişiklikler gösterebilmektedir.

 

taşıt kredisi
taşıt kredisi

Taşıt Kredisi Hesaplaması Araba Kredisi Hesaplamasından Farklımıdır?

Kimi bankalar bu kredi türünde kefil isteyebilmektedir ve ister 0 olsun, ister ikinci el araç kredi süresince e bankanın ipoteği altında olabilmektedir. Ayrıca kimi bankalar ikinci el araçlarda belli bir yaş sınırı da getirebilmektedir.Bireysel kredilerin aksine, eğer krediyi çeken bir ticari işletme ise vergi levhası fotokopisi, mali kayıtları vb. belgeler kimi bankalar tarafından istenebilmektedir.

araba kredisi
araba kredisi

Yine  burada da diğer kredi türlerinde olduğu gibi kaç ayda ödeme yapacağınız ve çekeceğiniz ödeme miktarı önemlidir.İkinci el taşıt kredisi hesaplamadurumlarında 3 aydan 60 aya kadar vade seçeneği mevcuttur.

kredi hesaplama
kredi hesaplama

Buna ilaveten bu kredilerin faizlerinin  tüm krediler içinde en yüksek oranda olduğu ve ikinci el araçlarda kargolu veya kargosuz kredi seçenekleri bulunduğudur.