Moda Kavramı Size Ne İfade Ediyor?

Hayatın her alanında var olan ve her ne kadar siz itiraz etseniz de çaktırmadan peşinden sürüklendiğiniz bir kavram var. Ne mi? Tabii ki moda. Nasıl yani?

moda
moda

Dediğinizi duyar gibiyiz? O zaman şu şekilde düşünelim. Moda sadece giydiğiniz kıyafetlerinizden ibaret değildir. Moda, bir bakıma belli bir süre boyunca sürekli değişmek üzere kitleleri peşinden sürükleyen bir kavramdır.

moda trendleri
moda trendleri

Moda Her Yerde

Kıyafetlerinizin dışında çıkarak daha kapsamlı düşündüğünüzde, örneğin evinizi dekore ederken yapacağınız ilk şey o dönemin moda renklerini ya da trend olan stillerini denemek olmaz mı? İşte bu da bir tür moda akımına kapılmaktır. Aynı durum ayakkabı modası, çanta modası ya da saç modası için de geçerlidir.

moda takip
moda takip

Örneğin bu yazın modası olan yüksek bel pantolon ve şortlar neredeyse tüm kadınların giydiği parçalardır. Üzerine farklı t-shirtler ya da bluzlar giyerek, altına babet, sandalet ya da spor ayakkabı seçeneklerinden birini tercih edebiliyorlar. Hatta son trendlerden olan gömlekleri göbek üstünden sıkıca bağlayıp göbeği açıkta bırakacak şekilde kullanmak da kilo problemi olmayan bayanlar için oldukça iyi bir seçenek.