Çocuğunuzun Her Dediğini Yapmayın

Her anne baba için evlatları onların her şeyidir. Evlatları için yaşarlar ve hatta onlar için gerektiğinde kendilerini tehlikeye de atarlar.

mutluluk
mutluluk

Sonuçta çocukları onlara ait ve onların bu hayata ortak bıraktığı bir eserdir. Bundan dolayı da onlara iyi bakmak isterler. Hayatlarını sağlıklı ve rahat sürdürmelerini isterler. Fakat bunun yolu onların istediği her şeyi yapmaktan geçmez.

Çocuklarınıza Yeteri Kadar İlgi Gösterin

Ebeveynler çocuklarını mutlu etmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar, yapmalıdırlar da. Ama bu her istediklerini yapmak demek değildir. Çocuğunuzun her istediğini yaparsanız bu zamanla ters tepebilir. Aman üzülmesin diye düşünmeden yaptığınız şeyler çocuğunuza yarardan çok zarar sağlar. Çünkü böylece çocuğunuz hazıra konmaya alışır ve çalışkanlık yerine tembelliği benimser. Bu da iler ki hayatını etkiler.

mutlu etmek
mutlu etmek

Çocuğunuzun her şeyine karışmayın. Tabii ki ilgili olmalısınız ve bunu ona da hissettirmelisiniz ama her işte değil. Bazı konularda yavaş yavaş onu serbest bırakın. Çünkü her işine atılırsanız o da zamanla nasıl olsa ailem benim yerime düşünüyor der ve kenara çekilir. Bu da geleceği için iyi bir şey olmayacaktır.