Laminant Parke Bakımı Nasıl Yapılır?

Zemini kaplayan laminant parkeler, diğer parkelere göre daha çabuk temizlenebilir ve bakımları da daha kolaydır. Yumuşak bez, paspas ya da elektrikli süpürge ile temizleyebileceğiniz parkelerin kolay temizlenebilir yapıya sahip olmaları da önemlidir. Kolay temizlenebilen ve ilk günkü görünümünü koruyabilen parkeler için Floorpan Parke markasını da tercih edebilirsiniz.

Bir parkenin temizliğini sadece nemli bez ve ahşap için uygun olan temizleyiciler ile yapmanız gerektiğini asla unutmamalısınız. Parkelerin en büyük düşmanı su ve nemdir. Temizlik yaptıktan sonra yüzeyin kesinlikle ıslak bırakılmaması gerekir. Islaklık hemen kurtulmalıdır. Islak ayakkabı ve ıslak şemsiye gibi eşyalar da parke üzerine asla bırakılmamalıdır.

Kirlenen laminant parkeleri temizlerken bol sulu bezler yerine iyice sıktığınız hafif nemli bezleri kullanmalısınız. İnatçı lekeler mevzu bahis ise asitli ve ağartıcı temizlik ürünleri yine de kullanılmamalıdır.

floorpan-parke

Parkenin Çizilmemesi için Ne Yapılabilir?

Bu tür durumlarda buharlı olan temizlik ürünlerini kullanmanız daha doğru olacaktır. Laminant parkeler kolay temizlenebilir özelliklere sahip oldukları için temizlik esnasında herhangi bir sorunu size yaşatmayacaktır.

Laminant parkelerin üzerindeki koltuk, sandalye ve masa tarzındaki mobilyaların parkeleri çizebilme ihtimali göz önünde bulundurulmalıdır. Bu sebeple, mobilyaların ayak kısımlarının altına parke koruyucu maddeler ya da keçeler yapıştırılmalıdır.

Floorpan Parke tarafından sizlere sunulan ve kolay temizlenebilir yapıda olan parkelere göz atmak isterseniz firmanın resmi internet adresi olan https://www.floorpanparke.net/ adresini ziyaret edebilirsiniz.