Kuru ve Sert Ayaklar İçin Bakım

Ellerinize, yüzünüze ve vücudunuza gösterdiğinizi özeni ayaklarınız için de göstermelisiniz. Hatta ayaklarınız en çok bakıma ihtiyaç duyan bölgedir.

ayak bakım
ayak bakım

Bu yüzden ayak bakımı konusunda daha fazla bilgi edinmeli ve bu bilgileri de hayata geçirmelisiniz.Aslında yumuşak ayaklara sahip olmak için yapılması gereken bakım hem çok kolay hem de uzun bir süre gerektirmiyor.

Ayakları Yumuşatan Bakım Önerisi

Öncelikle ayaklarınızı yakmayacak kadar sıcak bir suyun içerisine bir fincan süt ile birkaç damla lavanta yağı damlatın. Ardından ayaklarınızı bu suyun içerisinde yarım saate yakın bir süre bekletin. Sonrasında topuklarınızdaki ve ayağınızın altında kurumuş olan diğer ölü derileri ponza taşı gibi bir malzeme yardımı ile temizleyin.

evde ayak bakımı
evde ayak bakımı

Ayaklarınızı duruladıktan sonra tamamına vazelin sürün ve streç film ile sarın. Sadece 10 dakika bekleyin. Streç filmi çıkardığınızda gördüğünüz ayakların size ait olduğuna inanamayacaksınız. Yumuşak, canlı ve parlak bir görünüm alacaklar. Haftada bir defa bu bakımı mutlaka uygulayın. Ayaklarınız ölü deriden tamamen kurtulduğunda 15 günde bir defa bakım yapmanız dahi yeterli olacak.