Küçük Evlerde Yaşama Sırları

Belki bu duyduğunuz size inandırıcı gelmeyecek ve çok şaşıracaksınız ama Japonlar 10 metrekare evlerde yaşıyor. Nasıl oluyor demeyim, oluyor, hem de alası oluyor ve araştırdığınızda da göreceğiniz üzere Japonlar bunu fazlasıyla başarmış durumda.

Biz toplum olarak gösterişi, büyük evleri sevsek de, onlar tam tersini yapıyor, biz Türkler küçük mekânlara sığamıyoruz ama es kaza bir biçimiyle küçük bir evimiz varsa nasıl rahat yaşarız diyorsanız, gelin Japonlardan örnek alarak, önerilerimizi sıralayalım.

küçük ev
küçük ev

Belki denerseniz siz de bu yaşam tarzını daha çok sevebilirsiniz. Olamaz mı? Olabilir tabi ki.

Neler Yapılabilir?

Ünlü bir yazar az eşya, az insan der. İşte tam bu noktadan yola çıkarak böylesi küçük evlerde yaşarken çok fazla eşya olmadan nasıl yaşanır onu öğrenmeniz gerekir. Temel gereksinimleriniz doğrultusunda eşyalarınızı temin etmelisiniz.

Bunu biraz daha açmak gerekir ise, örneğin evde çocuğunuz hatta birden fazla çocuğunuz var ise büyük yatak odaları yerine ranzaları tercih edebilirsiniz. Böylece yerden kazanacaksınız.

Mobilya seçiminde ise elbette ergonomik tasarımlı ürünler size küçük evlerde avantaj sağlayacaktır. Mutfaklarda köşe takımları ile çok yönlü bir kullanım sağlayabilirsiniz.

küçük evde yaşam
küçük evde yaşam

Hem yatak olan, hem altına eşyalar konabilen koltuk takımları ise salonlar için idealdir.

Evi daha büyük göstermek isterseniz aynalar sizi kurtarır. Dolapları duvara monte edebilir, çocuğunuza katlanabilir çalışma masası kurabilir böylece küçük evleri en verimli biçimde kullanabilirsiniz. İnanmıyorsanız deneyin, görün.