Engelliler için Üretilen Son Teknolojiler

Teknolojinin hızlı gelişmesi sonucunda bedensel ya da zihinsel rahatsızlıkları bulunan insanların da hayatı daha konforlu hale geldi. Engelliler için üretilen teknoloji ürünlerinde parmak okuyucular ön planda. Metin ya da tercümelerde kolaylık sağlaması. Parmağınıza taktığınız ürün sayesinde istediğiniz satırı okuyabiliyorsunuz.

okuyucu
okuyucu

Engelliler için Üretilen Yeni Teknikler

Engellilerin hayatını kolay hale getirecek çok farklı tasarım gündemde. Kaşık, çatal ya da bıçağı kendi kendine sabitleyen özel tasarımlar sayesinde keyifli bir kahvaltı edebilirsiniz. Titreme etkisi azaltılmış ürünler sayesinde yemekler dökülmeden yenebiliyor. Felç, inme hastalıkları gibi sorunlarda ise kapsamlı bir temas sistemi sağlanarak kişinin duygularına da hitap edilebiliyor.

Görme engelliler için ise istedikleri zaman ve her yerde mesaj yollayabilmeleri için geliştirilmiş sistem olan Dot ile kolay şekilde iletişim kurabilirler. Web siteleri elektronik olarak okunabiliyor ve web erişimi kolay şekilde engelliler için sağlanıyor. Teknolojik ürünler sayesinde kendini dengeleyen ve merdiven çıkabilen tekerlekli sandalyeler sayesinde hayatınız daha kolay hale gelebilir.

görme engelli saat
görme engelli saat

Konuşma ve dil problemleri ile karşılaşma durumlarında ise kişiler için geliştirilmiş yeni cihazlar ile telaffuzları anlaşılabilir konuşma çevirileri yapabilirsiniz. İşitme engelliler için geliştirilmiş son teknoloji ürünleri ile sesli sohbetler ya da videolu görüşmeler de yapabilirsiniz.Görme bozukluğu olan kişiler içinse GPS cihazları her zaman kurtarıcıdır. İstediğiniz rotayı kolay şekilde bulabilirsiniz. Ön kamera sistemi sayesinde ses kontrolü yapabileceğiniz cihazlar ile hayatınız daha kolay hale gelsin.