Kişisel Fotoğraf Albümü Oluşturuyor musunuz?

Fotoğrafların bir anı dondurduğuna ve ölümsüzleştirdiğine inanılır. Çocuğunuzun, eşinizin, kendinizin ve sevdiklerinizin yer aldığı fotoğraflarla kişisel fotoğraf albümü oluşturuyor musunuz? Fotoğraf kelimesi aslında eski yunancadan geliyor ve foto (ışık) graf (çizgi) kelimelerinin oluşturduğu bir anlam kazanıyor.

kişisel fotoğraf
kişisel fotoğraf

İnsanın yaptığı en büyük buluşlardan biri olarak kabul ediliyor ve uygulandığı ilk andan itibaren her kesimden insan tarafından anı oluşturmak ve muhafaza etmek üzere kullanılıyor. Akıp giden zaman içerisinde insan, sevdikleriyle birlikte farklı evrelerden geçiyor ve çeşitli olaylar yaşıyor. Bu anları unutulmaz bir anı haline getirmek için fotoğraflar çekiliyor ve bu resimlerin yer aldığı kişisel bir albüm oluşturuluyor.

Yıllar Sonra Hala Elinizde Olan Resimli Nesne Anılar

Fotoğraf albümünde yer alan resimler yıllar sonra hala elinizde bir anı olarak kalıyor ve geçmişte yaşananları ve olanları bütün özelllikleri ile hatırlatıyor.

kişisel fotoğraf albümü
kişisel fotoğraf albümü

Şimdi bir yetişkin olan çocuğunuzun beçinci yaş günündeki fotoğraflarına bakarak o anları en saf haliyle tekrar kafanızda canlandırabilir ve tekrar tekrar yaşayabilirsiniz.