Okullarda Akıllı Tahta Dönemi Başladı

İşte teknolojinin bir uzantısı olan ve eğitim sistemine de iyiden iyiye dâhil olan akıllı tahtalarda eğitim verilmeye başlandı. Öyle ki, çocuklar bu uygulamayı çok sevmiş olacak ki, her birine ders dinlemek oyun gibi geliyor. Fakat bu noktada eğitimciler ikiye ayrılıyor. Kimileri çocukların bu durumu bir oyun gibi algıladığından dersi daha hevesle dinlediğini düşünürken, kimileri ise bu uygulamanın öğretmen öğrenci ilişkisi zayıflattığını düşünüyor.

akıllı tahta
akıllı tahta

Bir kere akıllı tahta uygulamasından dolayı artık dersi neredeyse öğretmenler hiç anlatmıyor. Onun kendi içinde bulunan sistemi sayesinde konu anlatımı başlatılıyor ve öğrenciler bu cihazdan dersi dinlemeye başlıyor. Bu da öğretmenin geri planda kalmasına ve aslına bakarsanız tembelleşmesine sebep oluyor.

tahta
tahta

Akıllı Tahta Uygulaması Zararlı mı?

Eğitim sisteminde de teknolojiden geri kalınmamalı diye düşünüyorsanız, haklısınız. Ancak burada önemli olan teknolojiyi ne derece kullandığınızdır. Evet, akıllı tahta uygulaması çağın getirisi olabilir ama birebir iletişimin yerini de hiçbir şey tutamaz. Dolayısı ile bu uygulamayı hayat geçirirken öğretmenlerin de çok geri planda kalmasına engel olmak şarttır.