Kilo Verememenin En Büyük Suçlusu İnsülin Direnci

Kanda ki şeker oranı olan insülün, zaman içerisinde alınan gıdalara göre, bünyede aşırı kiloya neden olabilir. Genellikle şeker hastalarında görülen bu duruma, sizlerde yakalanabilirsiniz. Kişi, her zaman için kendisinin doktorudur. Yolunda gitmeyen aksiyonların ortaya çıkmasında, hemen uzman bir hekime başvurmalısınız. Detayları kesinlikle gözden kaçırmamalısınız.

İnsülin
İnsülin

Gelelim asıl anlatmak istediğimiz noktaya, nedir insülin direnci ve bu direnç nasıl kırılabilir. Bu direnç, obezite rahatsızlıkları olan insanlarda daha fazladır. O insanların ortak şikâyeti, kilo verememektir. Kilo veremeyişlerinin nedeni de tam olarak budur. Bunun yanı sıra, masa başı işlerde çalışıp, fiziksel olarak hareketsiz kalmakta, bu direnci aktif bir hale getirecektir.

Diyabette İnsülin

Spor yapın ve bol su tüketin

Bu engele takılmamak için, sizlere önemli vazifeler düşüyor. Öncelikli olarak, düzenli beslenmeye önem vermelisiniz. Abur cubur tüketimden uzak bir hayatı tercih etmelisiniz.

Şeker Hastalığı
Şeker Hastalığı

Bunu yanında, yeterince su içmeli ve bunu abartı noktasına getirebilirsiniz. Fiziksel olarak spor yapmalı ve her gün olmasa da, haftanın belli aralıklarında yürüyüşler yapmalısınız. Vücudunuzu, sürekli aktif bir noktada tutmak için, spor yapmak şarttır, bunu unutmayın.