Keratin Kaynak ile Dolgun ve Parlak Saçlar

Dolgun ve parlak saç yapısına sahip olmak isteyen kadınların bazıları güzellik salonlarında yaygın olarak yapılan saç kaynak uygulamasınız yaptırırlar. Gelişen teknoloji ile birlikte birçok şekilde saç kaynak uygulaması yapılır. Güzellik salonlarında yapılan saç kaynak uygulamalarından birisi de keratin saç kaynak uygulaması olmuştur.

keratin saç kaynak
keratin saç kaynak

Keratin saç kaynak uygulamasında kullanılan keratin maddesi insan vücudunda özellikle tırnaklarda ve saçlarda bulunan ve protein ile aminoasitten oluşan bir madde olarak bilinir. Bu maddenin de insan vücuduna alışık olması da uygulamasının başarı oranını yüksek tutmaktadır.

Daha Hijyenik Daha Estetik

Keratin saç kaynak uygulamasının tercih edilme nedenlerinden birisi de diğer saç kaynak sistemlerine oranla hijyenik olması ve estetik durmasıdır. Keratin saç kaynak uygulaması kısa ve ince telli saçlara uygulanan bir kaynak tipi olup, erime ve yapışma olmadığı için bu kaynak uygulamasına fön çekilmesi söz konusudur.

Bazı kadınlar keratin saç nasıl yapılır şeklinde merak içerisinde idi. Ancak gelişen teknoloji Keratin saç kaynak uygulamasında saç hiçbir şekilde zarar görmez. Böylelikle kullanım ömrü diğer saç kaynak tiplerime oranla daha fazladır. Keratin saç kaynağının ana saçtan çıkarılmasında ise özel solisyon kullanılır.