E-ticaret Siteleri için Faydalı 4 SEO Önerisi

Google’ın sürekli olarak yayınladığı güncellemeler ile birlikte SEO çalışmalarının da sürekli olarak güncellenmesi gerekebiliyor. Sizlere e-ticaret siteleri için en faydalı 4 SEO önerisini aktarıyoruz.

  1. URL Yapıları

URL adreslerinizin mutlaka anlaşılır ve okunabilir olmasına özen göstermelisiniz. Ziyaretçileriniz girecekleri sayfaların ne ile ilgili olduğunu anlamalıdır.

seo
seo
  1. Anahtar Kelime

Google arama sonuçlarında çıkabilmek ve yükselebilmek için hangi kelime gruplarında yer almak istediğinizi stratejik bir şekilde belirlemelisiniz. Rekabet oranı yüksek olan kelimelerde ise yerelleştirme taktiğini izlemelisiniz. Örneğin iPhone satışı yapan bir sayfanız var ise “iPhone” kelimesini anahtar kelime yaparsanız yükselebilme şansınız çok düşük olacaktır. Fakat “iPhone Antalya” gibi bir yol izlerseniz başarı oranlarınız artacaktır.

  1. Mobil Uyum

Google son güncellemesi ile mobil arama sonuçlarına artık daha fazla önem veriyor. Bu durum ise sayfanızın mobil platform uyumlu olması durumunda Google tarafından daha önemli bir sayfa haline gelmenizi sağlıyor.

seo nedir?
seo nedir?
  1. Görsel Alt Etiket Kullanımı

Sayfanızda yer alan ürün görsellerinize mutlaka alt etiketler ekleyin. İçeriğinize ve ürününüze yerleştirdiğiniz görsele imaj alt etiketi uygulamazsanız Google bu görselin ne ile alakalı olduğunu anlayamaz.