Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı

Dünyada pek çok kişi kepçe kulak olmaktan yakınıyor. İnsanların yalnızca dış görünüşünü etkileyen bu problem psikolojik olarak da rahatsızlık veriyor. Her şeyden önce kişinin kendine olan özgüveni düşük oluyor. Böyle bir problem olduğunda insanlar kepçe kulak estetik ameliyatı işlemine başvuruyor. Bu ameliyat genç yaşlı demeden herkese yapılıyor. Öyle ki 18 yaşını doldurmamış çocuk yaştaki kişiler bile kepçe kulak ameliyatı olabiliyorlar.

Bu konuya örnek vermek gerekirse 6 yaş kulak gelişimi açısından son derece önemli bir yaştır. Çocuk 6 yaşına geldiğinde kulak gelişiminin neredeyse tamamı gerçekleşmiş olur. Çocuk 6 yaşını doldurduktan sonra kepçe kulak estetik ameliyatı gerçekleştirilebilir. Eğer bu  ameliyat çocukluk döneminde gerçekleştirilirse çocuk psikolojik olarak da etkilenmemiş olur.

Kepçe Kulak Ameliyatı Kimlere Yapılabilir?

Kişi kulak kıkırdağından şikayetçi ise ve kulakları normalden büyükse kulak estetik ameliyatı yapılabilir. Bu ameliyatın gerçekleşmesi için kişinin herhangi bir sağlık problemine sahip olmaması gerekir. Kişi hamile veya emzirme dönemindeyse de ameliyat gerçekleştirilemez. Bu durumda doğum ve emzirme dönemini atlatmış olmak gerekir.

Kepçe Kulak Sorunu Nasıl Tedavi Edilir?

Kepçe kulak sorununu ortadan kaldıran tek tedavi yöntemi cerrahi müdahaledir. Yalnızca doğumdan hemen sonra bebekte kepçe kulak fark edilirse normal tedavi yöntemleri uygulanabiliyor. Bu durumda da kulak memesini daha iyi hale getirmek için sünger alet takılıyor. Tabi hiçbir yöntem ameliyat kadar güçlü olmuyor. Ameliyat her yaştaki kişilere uygulanabildiği için daha sık kullanılıyor. Hele ki günümüzde gelişen teknoloji sayesinde operasyondan sonra toparlanmak çok daha kolay oluyor.

Kepçe Kulak Ameliyatı Riskli midir?

Kepçe kulak ameliyatı her cerrahi operasyon gibi ufak tefek risk içerir. Ancak ameliyat uzman doktor gözetiminde ve tam donanımlı bir hastanede yapılırsa herhangi bir riski yoktur. Birkaç saat içinde kişinin ameliyatı yapılmış olur.

Kepçe Kulak Estetik Ameliyatı Ücretleri

Kepçe kulak estetik ameliyatı ücretleri hastanenin donanımına ve hekimin tecrübesine göre farklılık gösterir. Siz de bütçenize uygun tam teşekküllü bir hastanede kepçe kulak operasyonu yaptırmak istiyorsanız https://tugbadindar.com/hizmetler/kepce-kulak sitesini ziyaret edebilirsiniz.