Kediler Hakkında Bilmemiz Gereken Bilgiler

İnternette kedi videoları en çok izlenen ve en popüler videolar arasında yer alıyor. Son derece şirin mi şirin bu yaratıklar hakkında bilinmeyen veya doğru bilinen yanlışlar bulunuyor. Öncelikle kediler sürekli olarak çevreye sürtünür, bu sürtünme sevgi gösterisinden ziyade bölgelerini işaretlemedir.

Kedilerdeki Parazit Şizofreni Yapıyor

Kediler ve İnsanlar
Kediler ve İnsanlar

 

Toksoplazma gondii sadece kedilerin bağırsaklarında ürediğinden kedi kumu vasıtasıyla insana geçebiliyor. Bu durumda duygusal dengesizlik, şizofreni ve yavaş reflekse neden oluyor. Kediler ona verilen isme asla tepki vermezler. Kedilerde seslenmeye verilen tepki tanıdık olan sese odaklı oluyor.

Kediler Mırlayarak İnsanları Çözümlüyor

Kedi
Kedi

 

Ayrıca kediler sahiplerinin sevgilerine beklendiği gibi bir karşılık vermiyor. Yapılan araştırmalar kedilerin insanların ebeveynlik duygularını nasıl tetikleyeceklerini mırlama ile çözdüklerini gösteriyor. Buna göre kediler sadece yemek istediklerin ve istemediklerinde mırlıyor.

Kediler Geceleri Avlanıyor

Minik Ev Kedileri
Minik Ev Kedileri

Kedilerin standart bir sevilme tekniği yok. Bu yüzden kesinlikle kedilerin onun istediği şekilde sevilmesi gerekiyor. Aksi halde istemediği şekilde sevildiğinde daha stresli olabiliyor. Sokağa bırakılan ya da sokakta yaşayan kedilerin karınları tok olsa dahi kuş ve küçük memeleri özellikle de geceleri avladıkları yapılan araştırmalar ile ortaya çıkıyor. Bunu engellemenin en iyi yolu kedileri geceleri evde tutmak ya da boyunlarına hayvanları uyaracak bir çıngırak takmaktır.