Enfes Yemekler ve Keyifli Sohbetler İçin Mutfak Dekoru

Özellikle hanımlar için mutfak hayatın vazgeçilmez bir parçasıdır. Yemek yapmanın dışında mutfak sohbetlerini sevenler için mutfak dekoru daha önemli hale gelir. İşte en güzel yemeklerin yanında en güzel sohbetlerinde yapılabileceği bir mutfak dekoru için püf noktaları…

Sıcak Mutfaklar

 Evde geçirdiğimiz her zaman dilimini bizim için keyifli hale getirmek aslında çok kolay. Mutfakta geçirilen zamanın değeri ise azımsanmayacak kadar önemli. Sıcak bir mutfak bizim enerjimizi yükselterek belki de daha leziz yemekler yapmamızı sağlayacaktır.

Sıcak Mutfaklar
Sıcak Mutfaklar

Mutfakta kullanılan renkler için sıcak renkler tercih edilmelidir.Kırmızı ve tonları iştah açıcı ve metabolizmayı hızlandırıcı renkler olarak mutfak için önemli renklerdir. Sarı ve turuncu tonları da ateşi çağrıştıran, enerjiyi yükselten renklerdir.

Mutfak Dekor Tarzları, Ahşabın Büyüsü

Country mutfak tarzı olarak adlandırılan ve ahşabın çeşitleriyle yapılan mutfak dekorları doğallığı sevenler için mükemmel bir seçim olabilir. Bu tarz mutfağınıza sıcak ve doğal bir hava verecektir.

Ahşap Mutfak Dekorasyonu
Ahşap Mutfak Dekorasyonu

Rahatlık ve Sadeliği Sevenlere

 Karmaşa ve gösteriş hiç bize göre değilse, rahatlık bizim için hayatın vazgeçilmezleri arasındaysa Cottage mutfak tarzı bizim için tasarlanmış demektir. Tezgahı mutfağın ortasında seviyorsak aradığımız tarzı bulduk demektir. Mutfakta rahatlığı sevenler için mutfakta zaman geçirmekte bir o kadar önemli olduğundan minik bir televizyonda mutfaktaki bir köşede yerini alabilir. Böylece mutfağınızda istediğiniz kadar zaman geçirebilirsiniz.

Sade Mutfaklar
Sade Mutfaklar

Misafirlerle İç İçe

 Misafiri seviyorsak ve bir yandan yemek yapıp bir yandan konuklarımızla sohbet etmek bizim için bir keyifse, açık mutfakları tercih etmeliyiz. Tabi ki evimizin büyüklüğü ve konumunun buna uygun olması da önemli. Açık mutfaklarda yemek kokusunun oturma alanına gitmemesi için havalandırmanın önemi büyük.

Açık Mutfak
Açık Mutfak

Eskiye Dönüş

Retro akımının gelmesiyle birlikte mutfakta da nostaljik tasarımlar yerini aldı. Mutfağımızda eski, nostaljik ama aynı zamanda da modern bir hava estirmek istiyorsak Retro tarz mutfaklar tam bizlik demektir.

Retro Mutfak Modelleri
Retro Mutfak Modelleri

Sandıklara kaldırılan masa örtüleri, kahve fincanları, eskitilmiş tabureler, masalar, lambalar, ahşap tonlarda duvar saatleri ve tüm bunlara uygun vintage renk tonları mutfağımızı muhteşem bir hale getirebilir.