Kansızlığa Karşı Doğal Çözüm Önerileri

Özellikle de kadınların bir çoğunda yaşanan kansızlık problemi kesinlikle ihmal edilmemesi gereken bir rahatsızlıktır. Kan değerlerinde görülen eksiklik sebebi ile ortaya çıkan bu durum birçok rahatsızlığın başlangıcıdır. Bunlardan bazıları halsizlik, hemen yorulma, kalp çarpıntısı, göz altlarında morluk, titreme ve unutkanlıktır. Bunlara ek olarak kişide sarı bir renk hakim olur. Sürekli bir üşüme hissi yaşanır. Ayrıca vücudun direnci az olduğu için çok çabuk hastalanır. Yine başka sorun ise genelde kansızlarda görülen ağız etrafında yaralar ya da çatlak oluşumudur. Sonuç olarak bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için kansızlığın meydana getirdiği bu gibi durumlardan kurtulabilmeniz adına ne gibi önlemler almanız gerektiğini bu yazıda kısaca anlattık, siz de okuyup faydalanabilirsiniz.

çok üşümek
çok üşümek

Kansızlık Çekenler Dikkat!

Özellikle çay ve kahve alışkanlığınızı terk etmelisiniz. Yemeklerle beraber yoğurt gibi süt ürünlerini beraber tüketmeyin. Çünkü bu besinler demir emilimini engeller. Ayrıca kansız iseniz lütfen kepekli ekmekten uzak durun.  Demir içeren besinler yediğiniz zaman yanında C vitamini olan besinlerden de tüketirseniz demir etkisi daha da artar. Bu yüzde demir yanında portakal suyu gibi C vitamininden zengin besinler tüketin.

kansızlığa çözüm
kansızlığa çözüm

Yumurta sarısı, et, ıspanak, tavuk ve balık gibi demir minerali bol gıdalar tüketmeye çalışın. Beslenmenize dikkat etmezseniz anemi sorunundan kurtulmanız zor olur. Son olarak güneş ışığından da bol bol yararlanmayı ihmal etmeyin.