Giysileri Soldurmadan Yıkamanın Püf Noktaları

Giysilerinizi çamaşır makinesinde yıkıyor olmanız, daha iyi bir yıkama şekli sunması için elinizden bir şeyin gelmeyeceği anlamına gelmez. Özellikle renkli giysilerinizin solmadan, yeni görünümünü koruyarak yıkanması mümkün! Sizi uzun vadede giysi alışverişinden kurtaracak, ekonominize iyi gelecek formüller biliyoruz. Giysilerinizi rengini soldurmadan yıkayabilmeniz için yapabileceğiniz uygulamalar:

renkli çamaşırlar
renkli çamaşırlar

Çamaşır Makinenize Karabiber Dökün!

En sevdiğiniz baharatlardan biri olan karabiberi çamaşır makinenizde hayal ettiniz mi? Sanmıyoruz. Ama işe yaradığı bir gerçek! Giysilerinizi yıkamadan önce renklerinin solmaması için yapmanız gereken tek şey, bir çay kaşığı kadar karabiberi makinenize koymanız. Kapağını açın ve içerisine karabiber döktükten sonra kıyafetlerinizi atmaya başlayın. Giysilerinizin renklerini koruyarak yeni gibi kalmalarını sağlayacak olan karabiber, vazgeçemediğiniz kurtarıcılarınızdan biri haline gelecektir. Aynı işlemi beyaz giysileriniz için yapmayacağınızı umuyoruz.

karabiber ve çamaşırlar
karabiber ve çamaşırlar

Karabiber giysileriniz için resmen bir koruma kalkanı yaratır. Ancak onun böyle bir etki sunabilmesi için, su sıcaklığının çok yüksek olmaması gerekir. Narin yıkama ayarı bu uygulamayı sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmek için doğru nokta olabilir. Sadece toz karabiber kullanmak daha mantıklı bir adım olacaktır. Çünkü top karabiber makinenizin giderini tıkayabilir ve bu hiç de istemediğiniz sonuçların doğmasına sebep olabilir. Giysilerinizin rengini korumak isterken, çamaşır makinenizin hasar görmesine neden söz konusu olmasın. Dikkatli adımlar atarak ekonominize iyi gelecek çözümlerden yararlanabilirsiniz, üstelik hiç zahmet çekmeden.