Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Tırnaklar el bakımı ve güzeliiğine önem veren kadınların dikkat ettiği şeylerden biridir. Hassas yapıda olan tırnaklar herkeste farklı yapı ve özelliktedir. Kimisinde hızlı uzar iken kimisinde çok geç uzar. Kimisinde çok çabuk kırılır. Peki siz de tırnakların daha çabuk uzamasını istiyor iseniz nelere dikkat etmelisiniz?

tırnak
tırnak

Daha Güzel Tırnaklar İçin Neler Yapmalı?

Doğru şekilde törpülemek çok önemlidir. Kare şekilde törpü daha çabuk kırılma sağlar. Bu nedenle bunu önermiyoruz. Yuvarlak törpüleyebilirsiniz. Belli aralıklarla törpü yapmanız şart. Manikür esnasında tırnak etlerini geri itin. Ayrıca tırnakları arada havalandırın. Arada bir oje sürmeyin. Bu sayede aseton kullanımınız da azalır.

tırnak bakımı
tırnak bakımı

Aseton tırnakları çok yıpratır, kurutur. Bu da kat kat soyulup kırılmasına sebep olur. Bu nedenle alkol  olmayan aseton kullanmalısnız. Ayrıca kullandıktan sonra ellerinizi yıkayın ve hemen ardından nemlendirici krem sürün.

Tırnakları ev işleri esnasında korumalısınız. Ev işi yaparken eldiven kullanın. Bu sayede tırnakların aşırı suda kalmasını önler ve darbelere karşı korursunuz. Son olarak kesinlikle dengeli beslenin. Özellikle de biotin içeren gıdalardan bol bol tüketin.