Evinizde Farklı Bir Stil: Renk Bloklama

Alanınıza güzel ve sofistike bir görünüm kazandırmak, ustalıkla beklenmeyen şeyler yapmakla ilgilidir. Marjinal bir değişim yaşamak için şu an yeni bir trend olan “renk bloklama” trendi ilginizi çekebilir.

dekorasyon
dekorasyon

Renk Bloklama Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Tüm odayı tek bir renkte oluşturmak kolay değildir, ancak sonuçlar şaşırtıcı olabilir. Başlamak için harika bir yol, boya renginizi en sevdiğiniz mobilyalarla eşleştirmektir. Renkli bir alan çalışması yapmanın anahtarı, çarpıcı bir görüntü yaratmak için desenler veya tamamlayıcı renkler bulmak için gereken yerdedir. Örneğin koltuklarınızın rengi turkuaz ise duvarların turkuaz rengi mekanı anında çekici kılan mükemmel bir uyum sağlar.

Halı ve perde için tek renk uygulamak zor olabilir, ancak yakın renkleri tercih edebilirsiniz. Zeminin yumuşak ahşap tonu ve seçtiğiniz blok renginin 1-2 ton açık versiyonlarında halı ve perde uygun olacaktır. Ancak bu unsurların her ikisi de blok rengi ile rekabet etmeyecek kadar hafif olmalıdır.

renk bloklama
renk bloklama

İlginç mekanlarda esen ve renklerle insanları şaşırtın. Kapılarınızın ve hatta pencere profillerinizi blok rengi ile boyamak dinamik bir giriş oluştururken size farklı bir imaj getirmesini sağlayacak ince ve beklenmedik bir yol sunar.

İyi bir dekorasyonun sırrı detaylarda gizlidir ve bir tasarımcının merkezi becerilerinden biridir. Örneğin, çiçekler, alana doğal ve her zaman serinletici bir efekt ekleyen elementlerdir. Odaya son rötuş olarak taze çiçekler getirmek renk bloğu dekorasyonunuzu vurgulamak için sizin sırrınız olacaktır.