Saç Dolgunlaştıran Maskeler Neler?

Özellikle yaz ayları geldiği zaman deniz tuzu, güneş, havuz kloru ve güneş ışınları derken saçlar oldukça cansız bir hal almaya başlayabiliyor. Dolgunluğunu yitirmeye başlayan saçlar zaman zaman kırılarak bozulabiliyor. Saçların daha dolgun ve hacimli görünebilmesi için ise saç dolgunlaştırıcı maskeler bulunuyor.

saç maskesi
saç maskesi

Saç dolgunlaştırıcı maske için 1 yumurta sarısı, 1 yemek kaşığı badem yağı, 1 yemek kaşığı zeytinyağı, 1 yemek kaşığı papatya yağı ve 1 yemek kaşığı kekik yağına ihtiyacınız var. Bu malzemeleri elde ettikten sonra ufak bir kap bulun ve bu malzemeleri kap içerisine koyarak karıştırmaya başlayın.

Saç Dolgunlaştırıcı Maske Nasıl Kullanılır?

Karışımınızı tamamladıktan sonra saçınızın tamamına bu karışımı sürün. Saç diplerine ve saç uçlarına kadar karışımı iyice yedirmeye özen gösterin. Uygulamayı saçlarınıza sürdükten sonra saçlarınızı streç film ile fazla sıkmadan sarın. Saçın nem almamasını yani hava almamasını sağlarsanız daha etkili sonuçlar ile karşılaşabilirsiniz.

saç dolgunlaştıran
saç dolgunlaştıran

Streç filme sardığınız saçlarınızı yarım saat kadar sonra açarak uygun bir şampuan ile iyice yıkayarak işlemi sonlandırabilirsiniz. Saçlarınızın istediğiniz dolgunluğa kavuşabilmesi için bu uygulamayı haftada 1 defa uygulamanız gerekiyor. Etkili bir sonuç elde edebilmek için ise düzenli olarak bu maskeyi en az 1 ay uygulamanız gerekiyor.

Saçlarınızın daha doğal ve parlak görünebilmesi için sabırlı olmalı ve haftada 1 yapacağınız bakımı aksatmamalısınız. Ayrıca kullanacağınız şampuanın da saçlarınıza uygun olmasına özen gösterin.