Brezilya Fönü Nedir?

Brezilya fönü saçlarınıza yaptırabileceğiniz kalıcı fön uygulaması olarak da adlandırılır. Günümüzde çok sık tercih edilen işlemler arasında yer alan brezilya fönü kadınlar tarafından ilgi gördüğü gibi kıvırcık ve dalgalı saçlı erkekler tarafından da yoğun bir ilgi görmektedir.

Kıvırcık veya dalgalı saçlarınızdan sıkıldıysanız ya da şekil verme konusunda sıkıntılar yaşıyorsanız saç düzleştirici ya fa fön makinesi kullanıyor olabilirsiniz. Ancak bu tür makineleri uzun süre kullandığınız zaman makinelerin ısı ile çalışmasından dolayı saçlarınıza hasar vermeye başlayabilirsiniz. Ayrıca bu tür makineler ile saçlarınızı şekillendirmek için her zaman vaktiniz de olmayabilir.

Tam bu noktada ortaya çıkan brezilya fönü uygulaması özel keratin karışımı ile takviye yapılarak hazırlanır ve saçlarınıza uygulanır. Saçlarınızın uzun süre boyunca parlak ve canlı kalabilmesini sağlayan brezilya fönünü ortalama olarak 5 ile 6 ay gibi bir süre boyunca kullanabilirsiniz. Ancak bu kullanım süresi sizin saçınızın uzama hızı ve saçınızın türü gibi detaylara bağlı olarak değişebilir.

Brezilya Fönü Nasıl Yapılıyor?

Brezilya fönü ortalama olarak 2 ile 3 saat boyunca sürebilecek bir işlemdir. Son derece kısa sürede uygulanabilen brezilya fönü sayesinde kalıcı bir saç düzlüğü elde edebilirsiniz. Ancak brezilya fönü yaptırmayı düşünüyorsanız mutlaka profesyonel bir kuaför salonundan destek almalısınız.

brezilya-fonu-mehmettatli-mecidiyekoy

Brezilya Fönü Zararlı mı?

Brezilya fönünün saçlara zarar verdiği iddiası doğru değildir. Brezilya fönü saçın kendi içerisinde doğal olarak bulunan keratin maddesi ile yapılmaktadır. Bu sebeple, brezilya fönü bilinenin aksine saçlarınız için faydalıdır. Ancak brezilya fönünü güvenilir olmayan kişilere yaptırdığınız zaman saçlarınız zarar görebilir.

Brezilya fönü, saç düzleştiricileri kullanmaktan ya da fön makinesi ile saçları düzenli olarak ısı ile düzleştirmekten dolayı ortaya çıkabilecek olan zararları engeller. Profesyonel ve tecrübeli kişilere yaptırdığınız brezilya fönü sayesinde hayal ettiğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

Eğer brezilya fönü yaptırmayı düşünüyorsanız ve güvenilir bir yer arıyorsanız https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/h/brezilya-fonu adresini ziyaret edebilirsiniz. Adreste yer alan örneklere göz atarak fikir alabilir veya dilerseniz adresteki iletişim adresleri üzerinden kuaför salonu ile de iletişime geçebilirsiniz.