Evde El Bakımı için İpuçları

Vücutta ilk görüşte dikkat edilen bölgelerden biri şüphesiz ki ellerdir. Ellerin güzel görünmesi ve yumuşak bir yapıya sahip olması için yapılması gereken belli başlı şeyler vardır. Zamanla yaşlanma ve dış etkenlerin etkisi ile deforme olan ellerinize evde nasıl bakım yapabilirsiniz?

El Bakımı için İpuçları
El Bakımı için İpuçları

Düzenli bir şekilde ellerinize yapacağınız bakım ile ellerinizin eski haline kavuşmasını sağlayabilirsiniz. Kaliteli bakım kreminiz ve manikür ile hem ellerinizi hem de tırnaklarınızı mükemmel bir görünüme kavuşturabilirsiniz. Ellerinize yapacağınız bakım için illa kuaför ve güzellik salonlarında vakit geçirmenize gerek yok. Hem bütçenizden hem de vaktinizden tasarruf yapmak için ellerinizi her gün limonlu su ile yıkayın.

El Bakımı
El Bakımı

Elleriniz için Tuzlu Su ile Peeling

Ellerinizi yumuşatmak ve cildinizi canlandırmak için her gün tuzlu su ile peeling yapabilir ve ellerinizin yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Bu uygulamayı yaparken dikkat etmeniz gereken tek şey ellerinizde açık yara varsa bu yöntemi yaralarınız geçtikten sonra yapmanız olacaktır. Bunun yanı sıra ellerinizde egzama gibi herhangi bir sorun varsa bu uygulamaları yapmadan önce doktorunuza başvurmalısınız.