Ev Hanımlarına Beslenme Tavsiyeleri

Günümüzün belki de en zor meslek grubu ev hanımlığıdır. Ev hanımlığı sanıldığı kadar basit değil, oldukça yorucu ve bunaltıcı bir iştir. Onlar günün tamamını evde geçirseler de her gün, her saat aileleri için çalışırlar. Eşine iyi bir eş, çocuklarına da iyi bir anne olabilmek için uğraşırlar. Bu arada kendi sağlıklarını da önemsemezler.

Ev Hanımlarına Beslenme Tavsiyeleri
Ev Hanımlarına Beslenme Tavsiyeleri

Ev hanımı anneler vefakar ve aynı zamanda cefakar kimselerdir. Gün gelir kendilerini değil ailelerini öneme alırlar ve kendi hayatlarını ciddiye almazlar. Beslenmelerine bile dikkat etmeyebilirler. Kendilerini ihmal ederler. Fakat bu epey bir zararlıdır. Onlarında sağlıklarına dikkat etmeleri ve iyi beslenmeleri gerekiyor.

Nasıl Beslenmeli?

İlk olarak uyku düzeninizi sağlayın. Beslenme açısından zinde ve dinlenmiş olmanız da önemlidir. İştahınızı kontrol altında tutun. Kahvaltıyı kaçırmayın. Kahvaltıdan 3 saat sonra ara öğünlerinizi tüketin. Kalorisi düşük yiyecekler tercih edin. Yürüyüşe sonrasında mutfağa uğramayın ve dinlenin. Alışverişe çıkacaksanız eğer aç karın ile çıkmayın. Bol bol su içmeyi de ihmal etmeyin.