Çocuklarınız İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Hayat boyu çocuklarınızın donanımlı ve sağlıklı bireyler olması için uğraşıyor ve hep daha besleyici olan yiyecekleri tüketmesine özen gösteriyorsunuz.

Çocuklar Sevdiği Yiyeceklere Hayır Diyemez

Fast food tüketime bağlı olarak artan obezitenin önüne geçmek ve çocuklarınızı bu alışanlıklardan uzak tutmak için onlara sağlıklı atıştırmalıklar hazırlarken aynı zamanda sevecekleri şeyler olmasına da özen göstermelisiniz. Böylece çocuğunuz itirazsız yiyecek ve siz de gereksiz bir uğraş vermemiş olacaksınız. Bu atıştırmalıkları hazırlarken çocuğunuzun en sevdiği şeyler üzerinden düşünmelisiniz. Sonuçta o bir çocuk ve her çocuk gibi abur cubur yemeyi, tatlı şeyler tüketmeyi seviyor.

Çocuklarınız İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar
Çocuklarınız İçin Sağlıklı Atıştırmalıklar

Mesela ara öğünlerde ona mevsim meyvelerinden tabii en sevdiklerini bir araya getirerek bir meyve salatası hazırlayabilir üzerine bal dökerek daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz. O çok lezzetli olan hazır meyveli yoğurtlar yerine, evde kendi yaptığınız yoğurdun içine yaz aylarında çilek ya da şeftali doğrayıp üzerine yine bal dökerek sağlıklı bir meyveli yoğurt hazırlayabilirsiniz. Çocuğunuz seviyorsa yazın sadece salatalık doğrayarak bir ara öğün yapabilir ya da kuru meyveler ve bademlerle bir çerez tabağı hazırlayabilirsiniz.