Erkekler İçin Ayakkabı Modelleri

Ayakkabı seçmek herhangi bir kıyafeti seçmekten daha zor ve daha önemlidir. Günün bütün yorgunluğunun toplandığı yer ayaklardır. Bedeni taşıma görevleri sebebiyle gün boyunca ağırlığı en onlar çok hisseder.

erkek ayakkabı modelleri
erkek ayakkabı modelleri

Erkek ayakkabı modellerinin, kadınlara nazaran, daha az olması erkekleri seçim yaparken biraz daha zorlanmasına neden olur. Bunun sebebi erkeklerin giyim tarzlarının sınırının kadınlardan daha dar olması. Elbise, etek, tunik, tayt gibi kıyafet çeşitliliğinin yanında erkeklerin pantolon, gömlek, tişört ve şortla ifade edilen giyim tarzı ayakkabı seçeneklerini de sınırlıyor. Bu doğal bir sonuç.

Giyim Tarzı Ayakkabıyı Belirler

Kot pantolon giymeyi seven erkeklerin spor ayakkabı ve makosen ağırlıklı tercihlerini tatil günlerinde ya da çok sıcak günlerde sandaletler ve terlikler takip ediyor. Kot pantolonun üzerine giyilen tişört, body ya da gömlek ayakkabı tercihini belirleyen diğer unsurdur. Bu tarz ayakkabılar hem rahat hem de hava ile teması yüksek olması sebebiyle ayak yorgunluğunu en aza indiren ayakkabı çeşitleridir.

ayakkabı
ayakkabı

Kumaş pantolon giyenler için ise yine makosenler ve bağcıklı ayakkabılar tercihlerin başında yer alıyor. Bu ayakkabıların daha çok deri ve süet olarak tercih edilmesi hem rahatlığını ve şıklığını arttırdığı gibi hava almasını da sağlar. Kösele taban ya da anatomik kauçuk tabanlar tercih etmek ayakkabının yürürken ayağı yormamasını sağlayacağı için ayakkabı tercihlerinde dikkat edilen diğer bir konudur.