Isırgan Otu Afrodizyak Etki Yaratıyor

Bilimsel adı Urtica dioica olan ısırgan otu, ülkemizde hemen her bölgede doğal olarak yetişen bitkidir. Adını, yapraklarına dokunulduğunda ya da vücuda temas ettiği yerde deride yanma hissi vermesinden almaktadır. Bitkisel tedavide bir çok hastalıkta sıklıkla başvurulan ısırgan otu, genelde ısırgan tohumu olarak kullanılır.

Isırgan Otu Afrodizyak Etki Yaratıyor
Isırgan Otu Afrodizyak Etki Yaratıyor

Afrodizyak Nedir?

Afrodizyak, cinsel istek ve arzuları harekete geçiren ve doğadan elde edilen bitkiler, tohumlar, bitkisel karışımlardır. Bunlar çayı yapılarak tüketildiği gibi, macun, toz, sıvı halde de kullanılabilir. Ayrıca, afrodizyak ürünler ticari olarak da parfüm, hap, kapsül, şurup vb. olarak da üretilmektedir.

Isırgan otu
Isırgan otu

Isırgan Otu Ve Cinsel Hayat

Isırgan otu tohumu genel olarak idrar söktürücü, demir eksikliği,  öksürük, soğuk algınlığı, kan şekeri yüksekliği, hiper tansiyon,  tedavilerinde kullanılır. Bunun yanı sıra ısırgan otu, cinsel isteği arttırıcı özelliğinin tespit edilmesiyle afrodizyak olarak da kullanılmaya başlanmıştır. Isırgan otu tohumu genellikle bal  ya da pekmez ile karıştırılarak afrodizyak olarak kullanılır. Bir çorba kaşığı ısırgan otu bal (ya da pekmez) ile iyice karıştırılır ve yenilir. Kullanımı bu kadar kolay ve basittir.