Elmacık Kemiklerini Ön Plana Çıkartmanın Yolları

Güzellik için verilen uğraşlar zamanla birçok kadında en önemli alışkanlık haline gelir. Herhangi bir tıbbi neden ya da göz ardı edilemeyen ciddi bir kusur gerekmeksizin estetik ameliyat geçirmeyi tercih eden kadınlarda ise takıntı olarak adlandırmak daha doğrudur.

elmacık kemikleri
elmacık kemikleri

Yüzün tüm hattını ortaya çıkartan ve yüzü karakteristik bir hale getiren elmacık kemikleri makyajla çok kolay bir şekilde belirginleştirilebilir. Ancak bazı cerrahi müdahaleler ile de belirginleştirme işlemleri de yapılabiliyor. Bu tip yöntemlere yönelmek bazı durumlarda kişilerin beklemedikleri sonuçları almalarına sebep olabileceği için doğal olan yöntemlere güvenmek yeterli ve daha güvenilirdir.

Makyajla Elmacık Kemiklerin Belirginleştirilmesi

Makyaj hilelerinin hepsinin en temel unsuru gölgelendirme işlemidir. Belli noktaları geriye iterken diğer noktaları yakınlaştıran bu göz yanılgısını farklı tonlardaki pudralarla yapmak oldukça kolaydır. Bu işlem için fırça ya da makyaj süngeri kullanılabilir. Fakat kullanılan koyu tonlu pudraların doğal bir görünüme kavuşması adına fırçalar daha uygundur.

makyaj yapımı
makyaj yapımı

Mat tonlu bronzer ya da pudra kullanımı doğal bir görünüm yaratır ve makyaj yapıldığını belli etmez. Elmacık kemiklerinin ön plana çıkabilmesi için üstlerinin aydınlık, altlarının ise koyu yani gölgeli olması gerekir. Ten renginden 1 – 2 ton kadar koyu olan pudra fırça yardımıyla elmacık kemiğinin hemen altındaki hat boyunca bir çizgi şeklinde sürülür. Elmacık kemiğini üstüne ise kullanılacak allık kullanılmalıdır. Bu iki ayrı renk bir fırça ile kaynaştırılarak doğal bir görünüm elde edilir.