Çamaşır Makinesine Zarar Veren Bazı Hatalar

Bir evin olmazsa olmaz elektronik aletlerinden bir tanesi de çamaşır makinesidir. Çamaşır makinesi en sık kullanılan aletlerden bir tanesi olduğu için kullanımı konusunda kesinlikle herkes hassas davranmalıdır. Bu nedenle evdeki çamaşır makinesini uzun yıllar boyunca bozulmadan kullanmak istiyorsanız bazı hatalardan uzak durmanız gerekir. Çünkü çok basit yaptığımız yanlışlar yüzünden makineniz kısa sürede bozulabilir. Peki nedir bu hatalar?

çamaşır makinesi
çamaşır makinesi

Çamaşır Makinenizi Koruyun!

Çamaşır makinesine zarar veren ilk şey fermuarlardır. Kıyafetlerdeki fermuarlar çamaşır makinesinin tamburuna her an yakalanabilir. Eğer fermuarlı bir kıyafet yıkayacaksınız mutlaka çekili olmasına özen gösterin. Bir ikinci eşya ise sütyenler ile ilgili. Sütyenlerin kancaları yine makineye zarar verebilen şeylerden bir tanesidir.

makine
makine

Bu nedenle sütyenleri yıkamak için bir torba edinmelisiniz. Kirlilerinizi attığınızda mutlaka ceplerini kontrol etmeyi unutmayın. Cebinizde bozuk para kalabilir. Bu da makineye zarar verir. Çamaşırları nemli şekilde makinede bırakmamaya özen gösterin. Çünkü bu hem hoş olmayan kokuya sebep olur hem de makinenizde küf oluşumuna neden olur.