Avize Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avize her evin olmazsa olmaz eşyalarından bir tanesidir. Hem de her oda için ayrı ayrı farklı özelliklerde avize tercihi yapılmalıdır. Mutlaka doğru tercih yapmak gerekir. Aydınlatma evin dekorasyonu konusunda önemli bir yere sahiptir. Çünkü bu yazımızda siz değerli okuyucularımız için avize satın alırken dikkat etmeniz gereken önemli hususları anlattık, mutlaka okumalısınız.

klasik avize
klasik avize

Avize Seçiminde Dikkat

Her şeyden önce avize kaplamasında çelik ve paslanmaz yapı olmasına özen göstermelisiniz. Eğer bu duruma dikkat edilmezse avizenin metal kısımları nem ve rutubete bağlı olarak paslanma gösterebilir. Bu da görüntü olarak çirkin bir tabloya sebebiyet verir.

salon avize modelleri
salon avize modelleri

Eğer avizenin üzerinde bir aksesuar tarzı kısım mevcut ise bunun kesinlikle ve kesinlikle sağlam bir şekilde sabitlenmesini özen gösterin. Yoksa çok ufak bir sarsıntıda bile yerinden çıkıp yere düşebilir. Garanti şartlarından yararlanabilmek için faturayı göstermeniz gerekebilir. Taşlı bir avize satın aldıysanız bu taşların birinci sınıf olmasına mutlaka dikkat etmeniz gerekir. Kalitesiz olursa Işıklar temas ettiğinde gökkuşağı gibi renkler yansıtmaz ve bunları zamanla sararıp renk değiştirir.