E Vitamini Kapsülü ile Cildinizi Onarın

E vitamini kapsülü ile cildinizi yenileyebilir ve daha canlı görünmesini sağlayabilirsiniz. Cildin yanı sıra saç ve tırnak bakımında da kullanılan bir yağdır. Kurumuş ve deforme olmuş cildi onarıcı etkisi bulunur. E vitamini ampullerini, kullandığınız nemlendirici içine katabilirsiniz. Ayrıca, Hindistan cevizi yağı ile E vitaminini karıştırıp cildinize sürerseniz, cildiniz nemlenir ve daha sıkı bir görünüme kavuşur.

e vitamini
e vitamini

E Vitamini ile Cildinizi Besleyin

Cildinizde leke ya da izler varsa E vitamini kapsülü ile yok edebilirsiniz. Cildiniz aşırı yağlı ve sivilceliyse E vitamini kullanırken dikkat etmelisiniz. E vitamini daha çok kuru ciltleri onarıcı ve besleyici bir takviyedir. 1 adet E vitamini ile C vitamini serumu karıştırıp, haftada bir kere cildinize sürdüğünüz zaman güneşin zararlı etkileri, cildinize zarar vermez. E vitaminli kremler de kullanabilir ve cildinizin daha genç görünmesini sağlayabilirsiniz.

vitamin maskesi
vitamin maskesi

Yaşlılık lekelerinin çözümündeyse 1 adet E vitamini kapsülünün içine 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin ve cildinize uygulayın. Haftada iki kez yapmanız yeterli. Cildinizin yağ dengesini korur ve ciltteki ölü deriyi de temizler. Cildinizin esnekliğini geri kazandırmak için E vitamini kapsülünü haftada bir cildinize sürmeniz yeterli. Güneş kreminizin içine bir adet kapsülü sıkarsanız, güneşin zararlı etkilerinden cildinizi daha çok korursunuz. Kapsülleri özellikle gece kullanmanız önerilir. Cilt üzerinde yarım saat beklemesi yeterlidir.