Erkekler İçin 5 Kış Bakım Önerisi

Kış bakımı kuruyan cildin pul pul dökülmesini önlemenin yanı sıra özellikler sakallarda kepeklenmenin de önüne geçilmiş olur. Kış aylarının başlaması ile birlikte uygulayacağınız birkaç yöntem sayesinde bu görüntünün oluşmasının önüne geçmiş olursunuz.

  • Su Tüketimine Önem Verin

Yaz aylarında ter ile atılan suyun geri kazanılması için su tüketimi önemli olup kış aylarında da soğuk sebebi ile azalan nem için su tüketimine yer verilmesi gerekir.

kış bakımı
kış bakımı
  • Peeling Uygulaması

Cildin ölü derilerden arınmasını sağlayacak olan peeling uygulaması için cildinize uygun olan ürün seçimini yaparak ihtiyaç duydukça uygulamayı yapmanız önerilir.

  • Nemlendirme

Her mevsim son derece önemli olan nemlendirici kullanımı kış aylarında yalanan soğuk rüzgârın etkisi ile daha da artar. Özellikle dışarı çıkmadan önce cildinize uygun olan erkeklere özel nemlendirici kullanmanı gerekir.

bakım
bakım
  • Dudaklarda Oluşan Çatlaklara Karşı Önlem

Kış aylarında soğuk ve sıcak geçişleri sebebi ile dudaklarda çatlaklar oluşur. Bu da kötü bir görüntüye sebep olur. Dudaklarda çatlak oluşumunun önüne geçmek için dudak balsamlarını kullanmanız tavsiye edilir.

  • Sakal Bakımı

Kış aylarında sakal bakımına da gereken önemi vererek bakımınızı tamamlayabilirsiniz.  Sakal bakım yağları ve yıkama ürünlerini kullanarak sakallarınıza gereken bakımı yapabilir ve kepeklenme sorununda önüne geçebilirsiniz. Sakal bakım yağları ayrıca sakalların dökülmesini de önleyecek olan bir üründür.