Doğal Saç Maskesi Nasıl Yapılır?

Gün içerisinde dışarından gelen her türlü etkiye karşı yıpranan ve kırılan saçlar için farklı bakım önerileri var. Özellikle kadınlar bu konuda uzun saçlara sahip oldukları için çok daha fazla uğraş vermek zorunda. Ancak piyasa içerisinde yer alan birçok ürün kimyasal ve etkisiz kalabiliyor. Bu ürünlerin yerine evlerinizde hazırlayabileceğiniz doğal saç maskeleri yapabilirsiniz.

saç
saç

Kuruyan, yıpranan ve cansız görünen saçlarınızı yenilemek ve canlandırmak için kullanabileceğiniz bu maskeler sayesinde çok daha hacimli ve dolgun saçlara kavuşabilirsiniz. Bu maskeyi yapabilmek için ihtiyacınız olan tek şey ise zeytinyağı, sirke, kekik yağı, badem yağı. Bu malzemeleri kullanarak yapacağınız karışımı saçlarınıza sürerek bekletin ve saçlarınızı dinlendirin.

saç bakımı
saç bakımı

Banyo Öncesi Uygulama Önemli

Üretilecek olan maskenin tam anlamı ile etkisini göstermesi için banyo öncesinde uygulanması ve bekletilmesi şart. Ancak bu sayede gerekli olan doğal etki kendisini gösterecektir.

saç maskesi
saç maskesi

Banyo sonrasında ise mümkün ise saçlarınızı çok iyi bir biçimde havlu ile kurulayın. Nemli kalan kısmını ise doğal kurumaya bırakın. Böylece daha hacimli ve sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz.